Kutsu Helsingin sähkölentokoneyhdistyksen kevätkokoukseen 2022

Lentokausi 2022 on alkanut. Sähkölentokoneella on käyty jo vierailemassa muutamilla kentillä, ja kesän 2022 aikana sähkölentokone käy vierailemassa jälleen uusissa paikoissa. Teoriakurssit ja perehdytyslennot jatkuvat.

Ennen kevätkokousta Timo Kasurisen esitelmä: ”Toimiiko seuraava yhdistyksen sähkölentokone vedyllä?”

Kokouksen aika: Torstai 19.5.2022 klo 18
Paikka: Suomen Ilmailuliiton luokkahuone, Malmin lentoasema

Etäosallistuminen Microsoft Teamsin kautta. Jos olet jäsen ja et saanut kutsulinkkiä sähköpostiisi, laita viestiä info@sahkolentokone.fi

Esityslista:

1. kokouksen avaus 
2. valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa 
ja kaksi ääntenlaskijaa 
3. todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus 
4. hyväksytään kokouksen työjärjestys 
5. esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja tilintarkastajan lausunto 
6. päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä 
hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille 
7. käsitellään muut kokouskutsussa mainitut asiat

Äänioikeus kevätkokouksessa on yhdistyksen varsinaisilla jäsenillä eli ikijäsenillä sekä perusjäsenmaksun vuonna 2021 tai 2022 maksaneilla. Jos et ole varma jäsenmaksutilanteestasi, ota yhteyttä ennen kokousta info@sahkolentokone.fi. Perusjäsenmaksu on 35 euroa ja ikijäsenmaksu on 350 euroa.

Kannatusjäseneksi voi liittyä maksamalla vapaavalintaisen summan yhdistyksen tilille. Kannatusjäsenillä on kokouksessa läsnäolo- ja puheoikeus, mutta ei äänioikeutta. Kokouksen puheenjohtaja voi myöntää myös muille läsnäolo- ja puheoikeuden.

Lisätietoja jäseneksi liittymisestä ja liittymislomake on sivulla sahkolentokone.fi/jaseneksi

Helsingin sähkölentokoneyhdistyksen hallitus

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *